NEWS

S potešením zdieľame úspechy nášho projektu DETECT!, ktorý si kladie za cieľ zvýšiť podnikateľské zručnosti študentov z vysokých škôl v deep tech odvetviach. V rámci tohto projektu sme úspešne zrealizovali tri intenzívne školenia: Manažment podniku, Manažment obchodnej firmy, Environmentálne manažérske systémy. Celkovo sa na nich zúčastnilo spolu 40 študentov, ktorí získali hlbšie znalosti a zručnosti v týchto kľúčových oblastiach. Ďalšou súčasťou projektu bol mentorský program, v ktorom boli vyškolení traja študenti v oblasti laboratórnych techník, senzorických analýz, potravinárskych a pivovarníckych technológií. Účastníci nielen prešli rôznymi školeniami, ale získali aj personalizované poradenstvo od skúsených mentorov, ktorí sa venovali individuálnym potrebám každého z nich. S cieľom posilniť zručnosti akademických aj neakademických zamestnancov univerzity šiesti prešli školeniami zameranými na: Všeobecné programovanie, Problematiku nakladania s elektronickým odpadom, Recyklačné technológie, Efektívnejšie spôsoby zberu a recyklácie kritických surovín, Senzorické hodnotenie ochutených medov. V rámci zlepšovania procesov mentoringu sa na train-to-trainers workshope zúčastnil jeden akademický pracovník. Hlavným cieľom workshopu bolo odhaliť zložitosť inovácií a podnikania. a poskytnúť účastníkom vedomosti, postoje a zručnosti kľúčové pre podnikateľský úspech. Účastníci sa ponorili do manažérskeho účtovníctva, vývoja minimálneho životaschopného produktu, obchodnej stratégie a SWOT analýz. Tímy identifikovali a pracovali na prípadovej štúdii z reálneho sveta, pričom uplatňovali naučené princípy v praktickom kontexte.